1. TURNIIRITABELI LOOSIMINE & MÄNGIJATE ASETUSED

1.1. Asetuste ja loosigruppide aluseks on värskeima seisuga jooksev edetabel

1.3. Loosigruppide hulk sõltub osalejate arvust turniiril

1.3.1.  8 & vähem osalejat: asetatakse 1. & 2. positsioon, ülejäänud loositakse

1.3.2.  ... kuni 16 osalejat:  lisandub asetus 3. & 4. v. loosigrupp 3.-4.

1.3.3.  17 kuni 32 osalejat: lisandub asetus 5., 6. 7., 8. v. loosigrupp 5.-8.

1.3.4.  rohkem kui 32 osalejat: lisandub loosigrupp 9.-16.

1.4. Erandkorras on peakohtunikul õigus kasutada eksperthinnangut

1.4.1. õigus asetada heatasemeline mängija eksperthinnanguga punktide puudumisel loosigruppi 3.-4., 5.-8. või 9.-16.

1.4.2. eksperthinnangu kasutamisel peab olema loogiline põhjendus

1.5. Masters

1.5.1. Mastersil kasutatakse absoluutasetust vastavalt jooksvale edetabelile enne Mastersit:

1.5.1.1. turniiritabelis 1 vs 16, 2 vs 15, 3 vs 14, 4 vs 13, 5 vs 12, 6 vs 11, 7 vs 10, 8 vs 9

1.5.1.2. alagruppides 2x4: sama hooaja ATP & WTA Mastersil kasutatavaid asetusi

1.5.2. Muu süsteemi kasutamisel on ülemuslikud ITF-i poolt täiskasvanute sarjades kasutatavaid põhimõtted & reeglid

2. PAREMUSJÄRJESTUS TURNIIRIDEL

2.1. Turniiritabel

2.1.1. Plussringis selgitatakse paremusjärjestus: 1., 2., poolfinalistid (erandkorras peetakse ka 3.koha mäng), veerandfinalistid, 1/8 finalistid jne. sõltuvalt osalejate arvust

2.2. Alagrupid

2.2.1. Alagruppide suurused sõltuvad konkreetse turniiri võistlussüsteemist & osalejate arvust

2.2.2. Paremusjärjestuse selgitamine alagrupis võrdse arvu võitude korral (nn. "surnud ring") alates 2024.hooajast vastavalt prioriteedile:

2.2.2.1. Kahe võistleja sama arvu võitude korral on prioriteet omavahelisel mängul

2.2.2.2. Rohkem kui kahe võistleja võrdse arvu võitude korral lähevad arvesse kõik mängud kõikide vastastega alagrupis (NB! Mitte ainult "surnud ringi" sattunute omavahelised mängud)

2.2.2.3. Võidetud-kaotatud settide suhe, kusjuures otsustav tie-break 10-ni läheb kirja samuti täisväärtusliku setina

2.2.2.4. Võrdse settide suhte korral, loetakse kokku võidetud-kaotatud geimide suhe, kusjuures siin läheb otsustav tie-break 10-ni arvesse kui üks geim

2.2.2.5. Eelnevate näitajate saldo võrdsuse korral jagatakse võidetud geimide arv mängitud geimide koguarvuga (nt. geimide suhe 12-18, siis arvuline väärtus tehtena 12:30=0,40). Suurem väärtus annab eelise

2.2.2.6. Kui ka punktis 2.2.2.4. arvutatud väärtus on sama, siis otsustab paremusjärjestuse liisk